Wódki i potrawy

Polska kuchnia to wyjątkowa mieszanka. Liczne perturbacje związane z historią kraju nad Wisłą odcisnęły piętno widoczne na codziennych talerzach – nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Wiele mniejszości narodowych, które zamieszkiwały przez setki lat tereny Rzeczypospolitej, wpłynęło na kształt obecnego jedzenia. Na stałe u nas zadomowiły się smaki i aromaty rodem ze Wschodu oraz Niemiec, Francji czy Włoch. Nie małe znaczenie odgrywają również inspiracje żydowskie. Alkohole tradycyjne w Polsce to przede wszystkim czysta wódka wytwarzana ze zboża lub ziemniaków – ma pozycję nie do zdetronizowania. Przez setki lat specjalnością był miód pitny, a także piwo, które powoli powraca do łask dzięki pracy regionalnych browarników. Z TASTE EXPERT profesjonalna degustacja polskich wódek i innych alkoholi będzie rewelacyjnym przeżyciem.

Każdy z nas pamięta potrawy przygotowywane przez nasze babcie i mamy, które skrzętnie wykorzystywały wszelkie rodzinne, sprawdzone sposoby na sprawienie, że obiadowe menu stało się niezapomniane. Fantastyczne zapachy mięs – szczególnie dzikich i udomowionych zwierząt – połączone z kaszami; smaki leśnych przypraw, ziół i owoców – gruszek, śliwek czy jabłek; dania mączne – pierogi, kluski, kopytka, racuchy – to coś, co pamięta się przez długie lata, a następnie poszukuje w dorosłym życiu. Nie ma chyba osoby, dla której takie uczucie byłoby obce. Każdy doświadczył chociaż raz chwili związanej z jedzeniem w dzieciństwie, którą wspomina z uśmiechem na twarzy i z niemałym wzruszeniem.

Dla osób, które chcą poczuć się jak dawniej, pragną poznać rodzimą kuchnię na nowo, a może mają w gronie znajomych obcokrajowców, przygotowaliśmy wyborną ofertę organizacji Wieczoru Polskiego w samym sercu Krakowa. Dodatkowo na życzenie Klientów jesteśmy w stanie dojechać w dowolne inne miejsce. Na czym polega wyborność propozycji TASTE EXPERT? Oprócz degustacji tradycyjnych polskich dań proponujemy poznawanie polskich wódek, a także innych alkoholi, które na stałe wpisały się w historię i tradycję naszego kraju.

Categories:

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus
TripAdvisor
TripAdvisor
TripAdvisor